Restaurant-guide.cz

Kurzy gastronomie, kurzy vaření v Praze

Chcete se zdokonalit ve vaření, proniknout do tajů světových kuchyní nebo správně degustovat víno? Nabízíme přehled gastronomických kurzů v Praze zaměřených na vaření v odborných školách nebo se slavnými šéfkuchaři, ale také kurzy o víně nebo barmanské kurzy.

Doporučené kurzy gastronomie v Praze:

Škola vaření UM od Ambiente
Praha 1, Národní 28, Tel: 221 105 221

Ambiente nově otevřelo prostor UM na Národní třídě 28, kde pro vás od září pořádají zajímavé gastronomické kurzy. S řezníkem Františkem Kšáňou se naučíte dělat perfektní bugery, tataráček nebo carpaccio, šéfkuchař Esky vás naučí mnoho z jejich kuchyně a nechybí ani škola čepovaní piva nebo baristické kurzy pro milovníky dobré kávy.

Restaurace Public Chilli
Praha 1, Ovocný trh 12, Tel: 776 770 292

Stylová asijská restaurace Public Chilli na Ovocném trhu pořádá každou poslední neděli v měsící kurz vaření s Natali, majitelkou a šéfkuchařkou restaurace. Naučíte se připravovat skvělé knedlíčky gyoza, mangový salát s tamarindovo kokosovou omáčkou, hovězí tataki s ponzu omáčkou, wakame salátem a rýží a krevety v tempuře.

Kurzy asijské kuchyně v Café Buddha
Praha 10, Norská 14, Tel: 737 808 464

Restaurace Café Buddha pořádá kurzy vaření japonské kuchyně a přípravy sushi. Naučíte se rozpoznat důležité japonské suroviny, správně uvařit a ochutit rýži na sushi, krájet ryby a zeleninu. V pokročilejším kurzu se pak naučíte i složitější sushi rolky, nigiri sushi nebo kalifornské rolky v tempuře, salát z mořských řas a další.

V kurzech thajské kuchyně se naučíte připravovat nejznámější speciality: tradiční thajské polévky Tom Yum a Tom Ka, salát Laab Kai, červené kari a další. Velice oblíbené jsou i kurzy zaměřené na vietnamskou kuchyni. Termíny kurzů jsou nepravidelné, proto sledujte bližší informace přímo na stránkách Café Buddha. Kurzy přípravy sushi a kurzy japonské kuchyně bývají zpravidla o víkendech.

Vaření piva se sládkem v pivovaru Bašta
Praha 4, Táborská 49, Tel: 602 295 403

Nuselský sousedský pivovar Bašta, který je navazuje na sesterskou restauraci U Bansethů, nabízí možnost strávit celý den se sládkem a pod jeho dozorem vařit pivo. Občerstvení a celodenní neomezená konzumace piva je v ceně kurzu 2000 Kč. Vlastnoručně uvařené pivo lze zakoupit za poloviční cenu a vzít s sebou v soudku.

Sushi kurzy pro děti v Made in Japan
Praha 1, Rytířská 10, Tel: 604 994 294

V restauraci Made in Japan nyní nabízí dvouhodinové Sushi kurzy pro děti ve věku od 12 – 16 let, a to každou neděli od 11 a 13 hod. Děti nahlédnou do tajů japonské kuchyně, budou si moci vlastnoručně vyrobené sushi sníst a nebo si odnést v krabičce s sebou včetně hůlek, wasabi, sójové omáčky a zázvoru. Kurz probíhá individuálně nebo ve skupině max. 6 účastníků dle zájmu.

Škola čepování piva v restauraci Lokál U Bílé kuželky
Praha 1, Míšeňská 66/12, Tel: 257 212 014

Restaurace Lokál U Bílé kuželky ze skupiny Ambiente, kde se čepuje vynikající Plzeň z tanku, si pro Vás připravila mimořádný kurz čepování piva. Kurzy čepování jsou pod vedením mistra světa v čepování 2010 Lukáše Svobody a profesionálních výčepních restaurací Lokál. Kurz který je určen pro všechny milovníky a fanoušky piva, probíhá 1x měsíčně a zahrnuje kromě výuky různých stylů čepování piva i teoretickou přednášku o pivu a jeho historii, výrobních postupech, párování piva k jídlům nebo míchání pivních drinků.

Škola vaření UM od Ambiente

Škola čepování piva v restauraci Lokál U Bílé kuželky

Laboratorio, Scuola di Cucina


Restaurace Praha 1 | Restaurace Praha 2 | Restaurace Praha 3 | Restaurace Praha 4 | Restaurace Praha 5 | Restaurace Praha 6
Restaurace Praha 7 | Restaurace Praha 8 | Restaurace Praha 9 | Restaurace Praha 10 | Restaurace Praha okolí

© 2008-2024 Restaurant-Guide, email: info@restaurant-guide.cz
Kopírováni obsahu webu je možné jen se souhlasem autorů a vlastníka stránek
Pro majitele restaurací - chcete-li přidat svůj podnik nebo aktualizovat údaje, pošlete nám email

english version - Restaurant-guide.czRestaurant-guide.cz