Restaurant-guide.cz

Doporučené francouzské restaurace v Praze

Francie je zemí labužníků. Přípravě jídel je věnována velká péče a vaření a hodování zde má velkou tradici. Dobré jídlo je zkrátka jedním z pilířů celé francouzské kultury.

Přestože francouzská kuchyně je bohatá a pestrá a u nás velice oblíbená, v Praze není mnoho podniků, kde je možné ochutnat tradiční francouzské speciality.

Francouzské restaurace v Praze:

Restaurace La Gare
Praha 1, V Celnici 3, Tel: 222 313 712

Francouzská restaurace La Gare je autentická francouzská restaurace s výhradně francouzskou tradiční kuchyní. Najdete zde množství známých francouzských jídel, včetně kohouta na víně. Celou zimu zde servírují vynikající ústřice a podnik disponuje vlekým otevřeným grilem, na kterém šéfkuchař připravuje steaky z vyzrálého hovězího masa.

Restaurace Café Savoy
Praha 5, Vítězná 5, Tel: 257 311 562

Francouzská restaurace a kavárna Café Savoy se nachazí u břehu Vltavy, nedaleko Kampy v secesním domě a její počátky sahají do konce 19. století. Tento živý a příjemný podnik patří do skupiny Ambiente, což obvykle zaručuje perfektní jídlo i servis. Restaurace, která otvírá již na snídaně, připomíná tradiční francouzská bistra a z nabídky klasických francouzských pokrmů si zde pochutnáte na vynikajícím tataráčku, salátech, ústřicích, šnecích, racích, hovězím steaku a dalších specialitách. Restaurace také nabízí množství sladkých dezertů a dortů z vlastní pekárny.

Restaurace Kalina cuisine & vins
Praha 1, Anežská 12, Tel: 222 317 715

Známý šéfkuchař Miroslav Kalina připravuje v restauraci, která se nachází těsně u Staroměstského náměstí, speciality francouzské kuchyně. V té šikovně kombinuje klasické speciality a moderní trendy vaření. Z bohaté selekce francouzských vín Vám vyberou vždy tu nejlepší volbu zkušení sommeliéři.

Restaurant Ungelt
Praha 1, Týn 638/5, Tel: 777 427 000

Luxusní restaurace Ungelt, kterou vede šéfkuchař Petr John, se zaměřuje převážněs na speciality francouzské kuchyně, ryby a mořské plody. Ochutnáte zde šneky po burgundsku, ústřice, holoubátko z Anjou, tradiční Bouillabaisse z Marseille, čerstvé mořské ryby, francouzské sýry a skvělé dezerty. Zajímavou specialitou je například polévka z gaskoňského Sauvignon Blanc se stročky a karotkovým pyré nebo zmrzlina z uzené makrely podávaná s tataráčkem z mušlí Sv. Jakuba a kaviárem. Bohatá nabídka francouzských vín, Calvadosu i koňaků. Podnik disponuuje příjemnou letní zahrádkou.

La Boucherie & Bistrot M
Praha 5, Zubatého 5, Tel: 702 033 020

Zkušený francouzský restauratér Jean-Paul Manzac otevřel na Smíchově příjemné francouzské bistro a lahůdkárnu. V bistru ochutnáte skvělé tradiční pokrmy francouzské kuchyně, šneky po burgundsku, cibulačku, kohouta na víně, koláče quiche, pupek (bavette) s hranolky a mnoho dalšího. Většina jídel se neustále mění podle aktuální nabídky. V lahůdkách zakoupíte francouzské sýry, salámy, rillettes a paštiky, kuře z Bresse, perličky, chlazené jehněčí a hovězí, sušenky z Bretaně a Normandie, olivové oleje a v neposlední řadě také zajímavý výběr francouzských vín za rozumné ceny.

Francouzská restaurace Art Nouveau
Praha 1, Náměstí republiky 5, Tel: 222 002 770

Ve Francouzské restauraci Art Nouveau v Obecním domě si můžete vychutnat speciality moderní francouzské kuchyně. Jedinečná restaurace má nádherný a dechberoucí secesní interiér s původní bohatou výzdobou a dekoracemi například od Alfonse Muchy a dalších mistrů.

Restaurace U Bílé Krávy
Praha 2, Rubešova 10, Tel: 224 239 570

Restaurace U Bílé Krávy se zaměřuje na speciality tradiční francouzské kuchyně, ale jejich hlavní specialitou jsou pokrmy z vyzrálého hovězího masa z francouzského plemene Charolais.

Restaurace Villa St. Tropez
Praha 6, Ruzyňská 197/14, Tel: 235 300 521

Restaurace Villa St. Tropez se nachází v klidné vilové části Prahy 6 nedaleko letiště
a nabízí kromě mezinárodní kuchyně také speciality francouzské, například tradiční Bouillabaise z Marseille. Solidní výběr francouzských vín. V letních měsících otevřena příjemná zahrada.

Restaurace Sarah Bernhardt
Praha 1, U Obecního domu 1, Hotel Paříž, Tel: 222 195 195

Přestože restaurace Sarah Bernhardt nevaří pouze tradiční francouzskou kuchyni, tak do tohoto seznamu také patří. Tento noblesní podnik s nádherným secesním interiérem se nachází ve známém hotelu Paříž a patří ke špičkovým podnikům zaměřených na vysokou gastronomii. Šéfkuchař Karel Hynek zde pravidelně po dvou měsících mění sezónní menu plné lákavých specialit francouzské i mezinárodní kuchyně.

Restaurace La Gare

Lanýžové speciality v restauraci La Truffe

Restaurace Café Savoy

Francouzská restaurace Art Nouveau

© 2008-2019 Restaurant-Guide
Kopírováni obsahu webu je možné jen se souhlasem autora a vlastníka stránek

english version - Restaurant-guide.czRestaurant-guide.cz