Restaurant-guide.cz

Asijské restaurace v Praze

Indická restaurace, čínská restaurace, thajská restaurace, japonská restaurace, malajská restaurace, vietnamská restaurace, korejská restaurace

Staré čínské přísloví říká, že jídlo je důležitější než císař. Asie je rájem jídla a každá země nabízí fascinující pokrmy plné exotických koření, omáček, ovoce, zeleniny a mas. V Asii se konzumuje téměř všechno a jídlo bývá na každém rohu. Čínská kuchyně, korejská kuchyně a japonská kuchyně používají podobné omáčky ze sóji, v zemích jižní Asie zase najdete více rybí omáčky, kokosu, karí past a chilli. Pokrmy některých kuchyní mají jednoduchou přípravu, v Japonsku se k vaření přistupuje s uměleckou pečlivostí, strohostí přísad a minimalismem, zatímco thajská kuchyně, indonéská kuchyně, malajská kuchyně nebo indická kuchyně je orchestrem koření a rafinovaných kombinací chutí slaných sladkých, kyselých a pálivých. Vlivem náboženství bude v Indii méně pokrmů z hovězího a pestrá nabídka vegetariánských jídel, v Indonésii zase naopak méně vepřového a v Číně nebo Vietnamu se konzumuje prakticky všechno. Japonská, korejská nebo vietnamská kuchyně patří mezi nejzdravější na světě, čínská a indická zase mezi nejrozšířenější.

V asijských restauracích je zvykem se o jídlo dělit, proto bývá často zvykem servírování doprostřed stolu. Ke konzumaci se často používají hůlky.

V asijské kuchyni se používá čerstvá zelenina a ovoce, kterému se zde celoročně daří díky příznivému klimatu, z masa především drůbež a mořské plody. Pilířem celé asijské kuchyně je rýže, kterou mají všechny země společnou, hodně jídel je nudlových, což představuje jednoduchý a rychlý způsob občerstvení, naopak zde nenajdete například mléčné výrobky ani pečené cukrářské zákusky. K jídlu se často servíruje čaj, v čínské restauraci hlavně jasmínový, v indické kořenený čaj s mlékem a v korejské například ženšenový.

Asijské restaurace jsou rozšířené po celém světě a i u nás je několik podniků, kde můžete ochutnat vynikající asijské speciality.

Doporučené asijské restaurace v Praze

Restaurace PRU58
Praha 7, Tusarova 58, Tel: 606 980 612

Štepán Návrat, šéfkuchař a majitel restaurací Café Buddha a Benjamin 14, provozuje Tusarově ulici podnik, který stojí za návštěvu. Můžete se těšit na asijskou fusion kuchyni, zajímavě postavenou na lokálních surovinách, podávanou v krásném interiéru laděném v jihoasijském stylu nebo na letní zahradě.

Restaurace Made in Japan
Praha 1, Rytířská 10, Tel: 224 235 604

Japonská restaurace a sushi bar Made in Japan v centru Prahy nabízí množství tradičních japonských pokrmů a především velký výběr sushi a sashimi. Každou středu zde probíhá akce neomezené konzumace sushi a dalších specialit za jednorázový poplatek. Specialitou podniku jsou Pastrami z mečouna, Omakase sushi sety, zapečené svatojakubské mušle nebo krevetové špízy. Za ochutnání také stojí dušené knedlíčky Gyoza nebo některá z mnoha japonských polévek.

Restaurace Buddha Bar
Praha 1, Jakubská 8, Tel: 725 069 213

Luxusní podnik Buddha Bar, který je součástí mezinárodního řetězce, se nachází ve vskutku stylovém prostředí, kde je dáván mimořádný důraz na každý detail interiéru i jednotlivých pokrmů, včetně světel a hudby. Místu vévodí obří socha Buddhy. Restaurace se zaměřuje na pokrmy asijské kuchyně, ve kterém nechybí sushi, čínské, vietnamské, japonské nebo thajské speciality. Restaurace disponuje zárověň populárním barem s širokou nabídkou drinků včetně vlastních signature koktejlů.

Restaurace Indian Jewel
Praha 1, Rybná 9, Tel: 725 107 059

Indická restaurace Indian Jewel je provozována indickým majitelem a vaří zde indičtí kuchaři a můžete zde ochutnat autentické indické speciality. Samosa, pakora, máslové kuře v rajské omáčce, jehněčí Vindaloo, dušené jehněčí ve špenátu nebo speciality z Tandooru.

Restaurace Bo District
Praha 1, Ostrovní 28, Tel: 723 133 562

Pro milovníky asijské kuchyně doporučujeme restauraci Bo District v Ostrovní ulici. Ochutnáte zde tradiční asijskou speciality v moderním provedení, například skvělé nudle Udon s hovězím masem a pomerančovo sójovou omáčkou, kuřecí maso s rýžovými nudlemi v arašídové omáčce, hovězí se zeleným kari, kokosové tiramisu a další speciality. U nápojů na léto host ocení osvěžující letní koktejly a na čepu pivo Nachmelená opice.

Restaurace Café Buddha Norská
Praha 10, Norská 14, Tel:737 808 464

Café Buddha představuje koncept autentické thajské kuchyně. Ochutnáte ty nejznámější thajské pokrmy, polévky Tom Kha, Tom Yum, populární ostré saláty, nudle Pad Thai, červené a zelené kari, Massaman kari, nebo Panang kari, které zde připravují z hovězích líček. Chcete-li ochutnat průřez thajské kuchyně, podnik nabízí vyvážené a zajímavé degustační menu. Podnik navíc pořádá pravidelně velice populární kurzy sushi a kurzy thajské kuchyně.

Restaurace Sia
Praha 1, V Celnici 1034/6. Tel: 220 199 380

Restaurace Sia u Náměstí Republiky nabízí bohatý průřez asijskou kuchyní. Ochutnáte výbornou pekingskou kachnu, dušené knedlíčky, malajskou laksu, thajské saláty a mnoho dalšího.

Restaurace SaSaZu
Praha 7, Bubenské náměstí 306/13, Tel: 284 097 455

Holešovická restaurace Sasazu nabízí jedinečný průřez jihoasijskou kuchyní a to indickou, thajskou, indonéskou, malajskou, hongkongskou, vietnamskou a další. Šéfkuchař zde mistrně kombinuje jednotlivé suroviny a koření s prvky Fusion stylu. K pití můžete ochutnat z široké nabídky vlastních originálních koktejlů. Chcete-li zvládnout základní techniky vaření asijských jídel, šéfkuchař pravidelně pořádá kurzy vaření.

Restaurace Public Chilli
Praha 1, Ovocný trh 12, Tel: 776 770 292

Stylová restaurace Public Chilli na Ovocném trhu nabízí bohatý výběr moderně pojatých specialit jihovýchodní Asie. Můžete se těšit na skvělé svěží jarní rolky s pečenou kachnou, nudle Pad thai, oblíbené Bun bo nam bo, taštičky Gyoza, kuřecí červené kari s kokosovou rýží, krevety v tempuře a mnoho dalšího. V letních měsících otevřena příjemná letní zahrádka.

Restaurace Sansho
Praha 1, Petrská 25, Tel: 739 592 336

Restaurace Sansho nabízí unikátní selekci asijských specialit v moderní verzi s kombinací zajímavých chutí a vůní. Podnik, který vede britský šéfkuchař Paul Day, nenabízí stálý jídelní lístek, vaří z dostupných čerstvých surovin a večere servíruje formou 6 degustačních chodů, které si můžete sestavit dle vlastní chuti po dohodě s personálem. Můžete ochutnat speciality jako pečený bůček s vodním melounem, indonéské hovězí maso dušené 12 hodin nebo sashimi z lososa. V podniku vládne neformální atmosféra, točí se zde vynikající novopacké pivo a připravují zajímavé koktejly.

Restaurace Asian Temple
Praha 1, Bílkova 13, Tel: 725 502 529

Bohatý průřez kuchyně jihovýchodní Asie v jedinečném stylovém interiéru. Ochutnáte japonské dušené knedlíčky Gyoza, korejský hovězí tataráček, tradiční thajské nudle, tandoori speciality, hovězí Wagyu steak, jehněčí po sečuánsku, sushi a další speciality. Výběr světových vín včetně čínských. Podnik také disponuje velkým Teppanyaki stolem, kde šéfkuchař připravuje svoje speciality přímo před vámi.

rýže, základ asijské kuchyně

Restaurace Buddha Bar

Asian Temple

Asijská kuchyně

Satay

Z restaurace SaSaZu

Nudle Bami goreng


Restaurace Praha 1 | Restaurace Praha 2 | Restaurace Praha 3 | Restaurace Praha 4 | Restaurace Praha 5 | Restaurace Praha 6
Restaurace Praha 7 | Restaurace Praha 8 | Restaurace Praha 9 | Restaurace Praha 10 | Restaurace Praha okolí

© 2008-2024 Restaurant-Guide, email: info@restaurant-guide.cz
Kopírováni obsahu webu je možné jen se souhlasem autorů a vlastníka stránek
Pro majitele restaurací - chcete-li přidat svůj podnik nebo aktualizovat údaje, pošlete nám email


english version - Restaurant-guide.czRestaurant-guide.cz