Restaurant-guide.cz

Doporučené vinárny wine bary a vinotéky v Praze

Vybíráme pro vás vinárny v Praze, s přijemnou obsluhou, vynikající atmosférou, a hlavně dobrým vínem domácím nebo zahraničním.
V Praze najdete několik vináren nebo vinných barů, které stojí za to navštívit.

Vinárny, wine bary a vinotéky v Praze

Vinárna a restaurace ART&FOOD Had
Praha 5, Plaská 617/4, Tel: 251 512 063

Vinárna a restaurace ART&FOOD Had na Malé straně je vybavena nábytkem
z přelomu 19 a 20. století a funkčním krbem a bohatou galerií obrazů od českých malířů Michala Singera, Pavla Brázdy a Petra Kryštůfka. Podnik nabízí řadu vín tuzemských i zahraničních za rozumné ceny a kuchyně připravuje množství specialit
z převážně bio a sezónních produktů. Řadu produktů, například bio masa, mléčné výrobky a zvěřinu, si zde můžete zakoupit přímo v obchůdku. V tomto podniku si také můžete několikrát do měsíce užít jazzové večery nebo řízené degustace.

Wine bary Vinograf
Praha 1, Míšeňská 8, tel: 604 705 730
Praha 1, Senovážné nám. 23, Tel: 214 214 681
Praha 5, Palác Anděl Radlická 1C/3185, Tel: 226 633 395

Skupina Vinograf disponuje v Praze třemi podniky, které jsou ideálním místem pro všechny opravdové milovníky vína.
Útulný vinný bar v Míšeňské ulici disponuje středověkým sklepem, kde v nabídce baru naleznete množství vín, především z domácí české a moravské produkce, včetně zajímavých vín malých šarží, které jinde nenaleznete.
Moderní a prostorný Velký Vinograf na Senovážném náměstí disponuje stovkami vín
z celého světa a pravidelně se zde pořádají vinné akce a degustace se známou someliérkou Klárou Kollárovou. Kromě vín je zde i větší důraz kladen na kuchyni, ze které můžete ochutnat řadu skvělých specialit, vhodně párovaných s víny.

The Wine Bar & brasserie
Praha 5, Arbesovo náměstí 7, Tel: 608 823 432

Smíchovský wine bar s restaurací nabízí bohatý průřez převážně francouzskými víny s velkým důrazem na region Burgundska, ze kterého kromě charakteristických vín Pinot Noir a Chardonnay můžete také ochutnat také burgundské tradiční jídla. Šneky po burgundsku, hovězí po burgundsku, pošírované vejce ve vínové omáčce: Oeuf en meurette nebo řadu burgundských sýrů.

Vinárna Bokovna
Praha 1, Dlouhá 37, Tel: 731 492 046

Vinárna Bokovna v Dlouhé ulici, patři do skupiny Ambiente a nabízí pestrý výběr vín lokálních i světových.

Vinotéka U Mouřenína
Praha 1, Tržiště 17, Tel: 601 666 617
Praha 1, Dlouhá 39, Gurmet pasáž, tel: 601 666 650

Vinotéka U Mouřenína nabízí v obou pražských prodejnách pestrou a dobře zvolenou nabídku vín moravských, italských a francouzských, převážně z malých zajímavých vinařství. Z lokálních vín to jsou především vinařství Gotberg nebo Stávek, z italských zajímavé kampánské vinařství Donnachiara a z francouzských například výběr Chablis z Domaine Pinson. Řadu vzorků můžete na místě rovnou ochutnat. Dále vinotéka nabízí solidní výběr luxusních koňaků, drobné delikatesy k vínu a doplňkový prodej skla. Karafy, vázy, sady vinných a pálenkových sklenic a další.

Vinografn Senovážné náměstí

Vinárna a restaurace Art & Food

Vinárna Bokovka

Vinotéka U Mouřenína, Dlouhá 39

Vinograf Míšeňská

© 2008-2017 Restaurant-Guide

english version - Restaurant-guide.czRestaurant-guide.cz