Restaurant-guide.cz

Zahradní restaurace v Praze

S příchodem léta a vlídného letního počasí se stávají atraktivními restaurace s možností posezení na zahrádce.

Vlahé letní večery strávené v příjemné zahradní restauraci s výhledem na Prahu ocení nejen váš blízký nebo obchodní partneři. V Praze je mnoho restaurací, které kromě dobré kuchyně disponují i příjemnou venkovní zahrádkou.
Často se jedná jen o pár stolů venku do ulice, které také potěší, ale je i dost restaurací s vlastní uzavřenou zahrádkou, kde vládne klid a můžete si zde vychutnat jedinečné pokrmy.
Zde vám představujeme některé z nich.

Restaurace Hergetova Cihelna
Praha 1, Cihelná 2b, Malá Strana, Tel: 296 826 103

Stylová restaurace Hergetova Cihelna se nachází přímo na břehu Vltavy na Malé Straně, v těsném sousedství Čertovky a Karlova mostu, na který je ze zahrádky restaurace krásný výhled. Restaurace nabízí vynikající speciality české i mezinárodní kuchyně, ryby a mořské plody, moravská i mezinárodní vína, plzeňské pivo a řadu koktejlů. V neděli můžete restauraci navštívit na brunch.

Restaurace Luka Lu
Praha 1, Újezd 33, Tel: 257 212 388

Balkánská restaurace Luka Lu na Malé Straně nabízí v letních měsících příjemnou a originální zahrádku ve dvoře. Vychutnat si zde můžete speciality balkánské a středomořské kuchyně. Venku se griluje, za ochutnání stojí speciality podniku, jehněčí nebo grilovaná chobotnice.

Restaurace Villa Richter
Praha 1, Staré zámecké schody 6/251, Tel: 257 219 079

Restaurace Villa Richter nabízí fantastickou atmosféru zahrad Pražského hradu. Jedna zahrádka restaurace s názvem Panorama Pergola je vsazena přímo mezi hradní vinice s nádherným výhledem na Prahu. Restaurace nabízí moderní českou
a mezinárodní kuchyni doplněnou o rozsáhlý výběr vín.

Pivnice U Pinkasů
Praha 1, Jungmannovo nám. 15/16, Tel: 221 111 150

Zahrádka jedné z nejslavnějších pražských pivnic U Pinkasů nabízí celé léto příjemné posezení ve stínu chrámu Panny Marie Sněžné. Čepuje se zde tanková Plzeň.

Restaurace Terasa U Zlaté Studně
Praha 1, U Zlaté studně 166/4, Tel: 257 533 322

Noblesní restaurace Terasa u Zlaté studně, která se nachází těsně pod Pražským hradem, nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů na Prahu ze své otevřené letní terasy. Šéfkuchař Pavel Sapík Vám zde nabídne speciality mezinárodní kuchyně. Podnik patří mezi nejlépe hodnocené v Praze.

Restaurace Mlýnec
Praha 1, Novotného lávka 9, Tel: 277 000 777

Restaurace Mlýnec se nachází v samotném srdci Starého města, s překrásnou vyhlídkou na Vltavu a především Karlův most, od kterého je vzdálena jen pár metrů.
V letních měsících je zde otevřena letní terasa s romantickou atmosférou. Šéfkuchař Marek Purkart a jeho zkušený tým pro Vás připravují denně degustační menu
o 5 a více chodech, v neděli sem můžete přijít na brunch. Restaurace má širokou nabídku vín českých i světových.

Potrefená husa Albertov
Praha 2, Na slupi 2102/2b, Tel: 236 071 028

Restaurace Potrefená husa na Albertově disponuje příjemnou letní zahrádkou
s otevřeným grilem, dětským koutkem a vlastním altánem na vinici, který je k dispozici na nejrůznější akce. Podnik snoubí českou kuchyni a styl pivnice s čepovaným Staropramenem.

Restaurant Ungelt
Praha 1, Týn 638/5, Tel: 777 427 000

Luxusní restaurace Ungelt nabízí příjemnou letní zahradu přímo před restaurací
v Týnském dvoře. Ve stínu stromu a středověkých budov si zde můžete pochutnat na převážně francouzských specialitách, které zde připravuje šéfkuchař Petr John. Specialitou podniku jsou mořské ryby solené přírodním krápníkem.

Restaurace Kuchyň
Praha 1, Hradčanské náměstí 186/1, Tel: 736 152 891

Podnik ze skupiny Ambiente nabízí jedinečný pohled na Prahu z letní terasy Salmovského paláce na Pražském Hradě. Ochutnáte speciality inspirované staročeskou šlechtickou kuchyní, které si zde sami vyberete z hrnců v otevřené kuchyni. Plzeňské pivo z tanku na čepu.

Restaurace Le Grill
Praha 1, Hybernská 12, Hotel The Grand Mark, Tel: 226 226 126

Luxusní restaurace hotelu The Grand Mark disponuje vnitřní krásnou a prostornou zahradou. V letních měsících probíhá zahradní grilování každý večer. Restaurace nabízí sezónní speciality české i mezinárodní kuchyně, které pro hosty připravuje šéfkuchař Jaromír Hlavsa a jeho zkušený tým.

Restaurace Žofín Garden
Praha 1, Slovanský ostrov, Tel: 774 774 774

Restaurace Žofín Garden ze skupiny Zátiší Group provozuje celé léto krytou venkovní zahradu s příjemným výhledem na Vltavu. Můžete si pochutnat na specialitách z grilu a pokrmech mezinárodní kuchyně. K dispozici je dětský koutek a dětské hřiště.

Potrefená husa Na Verandách
Praha 5, Nádražní 84/43, Tel: 257 191 200

Pivovarská restaurace Potrefená husa Na Verandách provozuje celé léto příjemnou uzavřenou zahrádku ve dvoře Smíchovského pivovaru. Podnik nabízí tradiční českou a mezinárodní kuchyni a styl pivnice s čepovaným Staropramenem z tanku.

Plzeňská restaurace Anděl
Praha 5, Nádražní 114, Tel: 608 181 852

Plzeňská restaurace Anděl nabízí příjemnou zahrádku ve dvoře, na které si můžete vychutnat speciality tradiční i moderní české a mezinárodní kuchyně a plzeňské pivo
z tanku.

Restaurace Piknik Park
Praha 1, Nosticova 8, Tel: 601 164 711

Italská restaurace Piknik Park se nachází přímo na Kampě u Čertovky a nabízí tradiční italskou kuchyni připravovanou italským šéfkuchařem a jeho týmem. Podnik disponuje příjemnou letní terasou přímo u vody. Ochutnejte výbornou bruschetu s ančovičkami, oválnou "pizzu" Pinsa romana, kvalitní těstoviny nebo grilovanou chobotnici. Solidní výběr vín, kromě italských nabízí také vína z vinařství Hruška.

Restaurace Altány Kampa
Praha 1, Nosticova 2a, Tel: 257 007 681

Altány Kampa nabízí posezení venku na Kampě, přímo u vody na Čertovce. Příjemná zahrádka je obklopená hustou zelení vzrostlých stromů okolního parku. Vaří se zde česká a mezinárodní kuchyně a v letních měsících každý večer venku grilují. Čepují plzeňské pivo, míchají koktejly a nabízí široký výběr lokálních i zahraničních vín.

Gin Tonic Club
Praha 1, Navrátilova 11, Tel: 777 669 557

Stylový bar Gin Tonic Club disponuje klidnou letní zahradou ve vnitrobloku, kde si ve stínu stromů za pěkného počasí vychutnáte různé variace jednoho z nejslavnějších a nejrozšířenějších koktejlů na světě - Gin & Tonic. V tomto podniku vám nabídnou hned 200 druhů ginů z celého světa. Ke drinkům podnik nabízí výběr drobných barových tapasů, ale můžete přijít i na 5 chodovou degustační večeři, která je pravidelně dle sezóny obměňována.

Restaurace La Loca
Praha 2, Odborů 4, Tel: 221 595 364

Restaurace La Loca disponuje příjemnou a klidnou letní zahrádkou ve vlastním dvoře obrostlém zelení s fontánou. Radim Gerlich, šéfkuchař restaurace, připravuje speciality středomořské a blízkovýchodní kuchyně a tvoří zajímavé chuťové kombinace. Otevřeno denně již na snídaně.

Restaurace Salabka
Praha 7, K Bohnicím 2a, Tel: 778 019 002

Restaurace Salabka je součástí rozsáhlého komplexu včetně vlastního vinohradu, viničního sklípku a apartmánů v kopci nad Trojským zámkem u Botanické zahrady. Podnik disponuje příjemnou prostornou zahrádkou, sedět venku lze také v altánu přímo uprostřed vinice. Podnik se zaměřuje na středomořskou kuchyni a za ochutnání stojí právě víno z vlastní produkce.

Restaurace El Centro
Praha 1, Maltézské náměstí 9, Tel: 257 533 343

Španělská restaurace El Centro na Maltézkém náměstí disponuje příjemnou
a klidnou letní zahrádkou ve dvoře. Můžete zde ochutnat některé z mnohých španělských a jihoamerických vín, které mají v nabídce, společně s tradičními španělskými tapasy nebo výbornou paellou.

Restaurace Indian Jewel
Praha 1, Týn 6, Tel: 222 310 156

Indická restaurace Indian Jewel nabízí posezení na letní zahrádce, kde ve stínu stromů můžete ochutnat mnohé indické speciality.

Restaurace CODA
Praha 1, Tržiště 9, Hotel Aria, Tel: 225 334 761

Luxusní restaurace CODA hotelu Aria nabízí v letních měsících překrásný výhled na střechy Malé Strany z otevřené terasy svého posledního patra. Šéfkuchař David Šašek připravuje mnoho specialit jak A la Carte tak i formou degustačního menu. Exkluzivní vstup do Vrtbovské zahrady, kde je možné pořádat večírky, svatby a další akce.

Restaurace Kampa Park
Praha 1, Na Kampě 8b, Tel: 296 826 112

Prostorná letní zahrádka noblesní restaurace Kampa Park se nachází přímo na pražské Kampě, u paty Karlova mostu a nabízí krásný výhled na Prahu. Vaří zde speciality mezinárodní kuchyně.

Hoffmeister restaurant
Pod Bruskou 7, Praha 1, Tel: 251 017 111

Restaurace hotelu Hoffmeister se nachází v těsné blízkosti Pražského hradu. Romantická letní terasa nabízí možnost příjemného odpočinku v samém srdci Prahy s vynikající českou kuchyní. Restaurace disponuje širokou nabídkou vín českých
a světových.

Restaurace Rest
Praha 4, Podolské nábřeží 34/6, Tel: 273 130 230

Podolská restaurace Rest se nachází těsně u Vltavy a v teplých měsících nabízí posezení na příjemné zahrádce s výhledem na vodu. Podnik nabízí speciality středomořské kuchyně a výběr tapasů.

Restaurace Kandelábr
Praha 4, Štětkova 1638/18, Tel: 730 517 477

Vyšehradská restaurace Kandelábr nabízí posezení na prostorné zahrádce, na které také každý večer probíhá grilování. Podnik nabízí tradiční českou a mezinárodní kuchyni a čepuje plzeňské pivo z tanku.

Kozlovna Lidická
Praha 5, Lidická 20, Tel: 257 210 862

Smíchovská restaurace Kozlovna disponuje příjemnou letní zahradou ve dvoře, kde vám nabídnou z tanku Velkopopovického Kozla 11°, Černého Kozla a Nefiltrovaného Kozla 12°. V menu, které se zaměřuje převážně na tradiční českou kuchyni, nechybí tataráček, utopenci, pivní pomazánky, gulášek, svíčková, pečené šunkové koleno nebo kachna se zelím a knedlíkem. Z moderní kuchyně můžete ochutnat líčka dušená na pivu, burgery nebo zvěřinové ragú.

Restaurace Santini Garden
Praha 1, Jánský vršek 13, Tel: 603 766 779

Restaurace Santini Garden na Jánském vršku nabízí krásnou zahradu schovanou mezi Malostranskými domky obrostlými břečťanem.

Restaurace Agave
Praha 1, Masná 2, Tel: 607 057 354

Mexická restaurace Agave disponuje příjemnou malou zahrádkou ve dvoře, kde vám nabídnou řadu skvělých mexických specialit a letní koktejly včetně vlastních signature drinků.

Restaurace Mama Shelter
Praha 7, Veletržní 20, Tel: 777 146 371

Restaurace holešovického hotelu Mama Shelter disponuje prostornou letní zahradou na které si můžete objednat burgery, hot dogy a jiné pivní speciality.

Restaurace Hard Rock Cafe
Praha 1, Malé námestí 142/3, Tel: 224 229 529

Slavný americký řetězec Hard Rock Café, který provozuje pražskou pobočku v překrásné budově U Rotta, disponuje krásnou letní zahrádkou přímo na Malém náměstí hned vedle náměstí Staroměstského. Ochutnejte některý z jejich vyhlášených burgerů nebo letních drinků. Vlajkovou lodí podniku je "Legendary burger", který je z hovězího masa, plátku cheddaru, pečené cibulky, salátu, naložené okurky a rajčete.

Restaurace Kalina Kampa
Praha 1, Říční 1, Tel: 266 315 961

Restaurace Kalina Kampa nabízí přes léto posezení před restaurací přímo u Vltavy. Šéfkuchař Mirek Kalina vám připraví některou ze svých specialit, vinný sklep bohatě zásobený.


Zahrádky v okolí Prahy

Restaurace Pivovarský dvůr Chýně
Chýně, Hlavní 525, Tel: 724 878 700

Restaurace a pivovar Chýně se nachází u Prahy mezi Rudnou a Hostivicemi. Podnik produkuje vlastní pivo, které si můžete spolu se specialitami české kuchyně vychutnat na příjemné zahrádce. Velký dětský koutek přímo v zahradě. Přímo v pivovaru lze také zajistit ubytování.

Restaurace Hergetova Cihelna

Zahrádka v Luka Lu

Restaurant Ungelt

Restaurace Coda

Letní terasa U zlaté studně

Terasa restaurace Villa Richter

Restaurace hotelu Hoffmeister

Restaurace La Loca

Terasa restaurace Kampa Park

Restaurace Mlýnec

Altány Kampa

Zahrádka Indian Jewel

Zahrádka Rest v Podolí

Žofín Garden

Restaurace Praha 1 | Restaurace Praha 2 | Restaurace Praha 3 | Restaurace Praha 4 | Restaurace Praha 5 | Restaurace Praha 6
Restaurace Praha 7 | Restaurace Praha 8 | Restaurace Praha 9 | Restaurace Praha 10 | Restaurace Praha okolí

© 2008-2019 Restaurant-Guide
Kopírováni obsahu webu je možné jen se souhlasem autorů a vlastníka stránek

Facebook Instagram Google+ Pinterest Restaurant-guide.cz LinkedIn

Plastová okna Praha

english version - Restaurant-guide.czRestaurant-guide.cz