Restaurant-guide.cz

Zahradní restaurace v Praze

S příchodem léta a vlídného letního počasí se stávají atraktivními restaurace s možností posezení na zahrádce.

Vlahé letní večery strávené v příjemné zahradní restauraci s výhledem na Prahu ocení nejen váš blízký nebo obchodní partneři. V Praze je mnoho restaurací, které kromě dobré kuchyně disponují i příjemnou venkovní zahrádkou.
Často se jedná jen o pár stolů venku do ulice, které také potěší, ale je i dost restaurací s vlastní uzavřenou zahrádkou, kde vládne klid a můžete si zde vychutnat jedinečné pokrmy.
Zde vám představujeme některé z nich.

Restaurace Hergetova Cihelna
Praha 1, Cihelná 2b, Malá Strana, Tel: 296 826 103

Stylová restaurace Hergetova Cihelna se nachází přímo na břehu Vltavy na Malé Straně, v těsném sousedství Čertovky a Karlova mostu, na který je ze zahrádky restaurace krásný výhled. Restaurace nabízí vynikající speciality české i mezinárodní kuchyně, ryby a mořské plody, moravská i mezinárodní vína, plzeňské pivo a řadu koktejlů. V neděli můžete restauraci navštívit na brunch.

Restaurace Luka Lu
Praha 1, Újezd 33, Tel: 257 212 388

Balkánská restaurace Luka Lu na Malé Straně nabízí v letních měsících příjemnou a originální zahrádku ve dvoře. Vychutnat si zde můžete speciality balkánské a středomořské kuchyně. Venku se griluje, za ochutnání stojí speciality podniku, jehněčí nebo grilovaná chobotnice.

Restaurace Villa Richter
Praha 1, Staré zámecké schody 6/251, Tel: 257 219 079

Restaurace Villa Richter nabízí fantastickou atmosféru zahrad Pražského hradu. Jedna zahrádka restaurace s názvem Panorama Pergola je vsazena přímo mezi hradní vinice s nádherným výhledem na Prahu. Restaurace nabízí moderní českou
a mezinárodní kuchyni doplněnou o rozsáhlý výběr vín.

Potrefená husa Albertov
Praha 2, Na slupi 2102/2b, Tel: 236 071 028

Restaurace Potrefená husa na Albertově disponuje příjemnou letní zahrádkou
s otevřeným grilem, dětským koutkem a vlastním altánem na vinici, který je k dispozici na nejrůznější akce. Podnik snoubí českou kuchyni a styl pivnice s čepovaným Staropramenem.

Restaurace Terasa U Zlaté Studně
Praha 1, U Zlaté studně 166/4, Tel: 257 533 322

Noblesní restaurace Terasa u Zlaté studně, která se nachází těsně pod Pražským hradem, nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů na Prahu ze své otevřené letní terasy. Šéfkuchař Pavel Sapík Vám zde nabídne speciality mezinárodní kuchyně. Podnik patří mezi nejlépe hodnocené v Praze.

Restaurace Mlýnec
Praha 1, Novotného lávka 9, Tel: 277 000 777

Restaurace Mlýnec se nachází v samotném srdci Starého města, s překrásnou vyhlídkou na Vltavu a především Karlův most, od kterého je vzdálena jen pár metrů.
V letních měsících je zde otevřena letní terasa s romantickou atmosférou. Šéfkuchař Marek Purkart a jeho zkušený tým pro Vás připravují denně degustační menu
o 5 a více chodech, v neděli sem můžete přijít na brunch. Restaurace má širokou nabídku vín českých i světových.

Pivnice U Pinkasů
Praha 1, Jungmannovo nám. 15/16, Tel: 221 111 150

Zahrádka jedné z nejslavnějších pražských pivnic U Pinkasů nabízí celé léto příjemné posezení ve stínu chrámu Panny Marie Sněžné. Čepuje se zde tanková Plzeň.

Restaurace La Loca
Praha 2, Odborů 4, Tel: 221 595 364

Restaurace La Loca disponuje příjemnou a klidnou letní zahrádkou ve vlastním dvoře obrostlém zelení s fontánou. Radim Gerlich, šéfkuchař restaurace, připravuje speciality středomořské a blízkovýchodní kuchyně a tvoří zajímavé chuťové kombinace. Otevřeno denně již na snídaně.

Restaurace Hard Rock Cafe
Praha 1, Malé námestí 142/3, Tel: 224 229 529

Slavný americký řetězec Hard Rock Café, který provozuje pražskou pobočku v překrásné budově U Rotta, disponuje krásnou letní zahrádkou přímo na Malém náměstí hned vedle náměstí Staroměstského. Ochutnejte některý z jejich vyhlášených burgerů nebo letních drinků. Vlajkovou lodí podniku je "Legendary burger", který je z hovězího masa, plátku cheddaru, pečené cibulky, salátu, naložené okurky a rajčete.

Restaurace Altány Kampa
Praha 1, Nosticova 2a, Tel: 257 007 681

Altány Kampa nabízí posezení venku na Kampě, přímo u vody na Čertovce. Příjemná zahrádka je obklopená hustou zelení vzrostlých stromů okolního parku. Vaří se zde česká a mezinárodní kuchyně a v letních měsících každý večer venku grilují. Čepují plzeňské pivo, míchají koktejly a nabízí široký výběr lokálních i zahraničních vín.

Restaurace Žofín Garden
Praha 1, Slovanský ostrov, Tel: 774 774 774

Restaurace Žofín Garden ze skupiny Zátiší Group provozuje celé léto krytou venkovní zahradu s příjemným výhledem na Vltavu. Můžete si pochutnat na specialitách z grilu a pokrmech mezinárodní kuchyně. K dispozici je dětský koutek a dětské hřiště.

Potrefená husa Na Verandách
Praha 5, Nádražní 84/43, Tel: 257 191 200

Potrefená husa Na Verandách provozuje celé léto příjemnou uzavřenou zahrádku. Podnik nabízí tradiční českou a mezinárodní kuchyni a styl pivnice s čepovaným Staropramenem z tanku.

Plzeňská restaurace Anděl
Praha 5, Nádražní 114, Tel: 608 181 852

Plzeňská restaurace Anděl nabízí příjemnou zahrádku ve dvoře, na které si můžete vychutnat speciality tradiční i moderní české a mezinárodní kuchyně a plzeňské pivo
z tanku.

Restaurace Piknik Park
Praha 1, Nosticova 8, Tel: 601 164 711

Italská restaurace Piknik Park se nachází přímo na Kampě u Čertovky a nabízí tradiční italskou kuchyni připravovanou italským šéfkuchařem a jeho týmem. Podnik disponuje příjemnou letní terasou přímo u vody. Ochutnejte výbornou bruschetu s ančovičkami, oválnou "pizzu" Pinsa romana, kvalitní těstoviny nebo grilovanou chobotnici. Solidní výběr vín, kromě italských nabízí také vína z vinařství Hruška.

Restaurace Le Grill
Praha 1, Hybernská 12, Hotel The Grand Mark, Tel: 226 226 126

Luxusní restaurace hotelu The Grand Mark disponuje vnitřní krásnou a prostornou zahrádkou. V letních měsících probíhá zahradní grilování každý večer. Restaurace nabízí sezónní speciality české i mezinárodní kuchyně, které pro hosty připravuje šéfkuchař Ondřej Koráb a jeho zkušený tým.

Gin Tonic Club
Praha 1, Navrátilova 11, Tel: 777 669 557

Stylový bar Gin Tonic Club disponuje klidnou letní zahradou ve vnitrobloku, kde si ve stínu stromů za pěkného počasí vychutnáte různé variace jednoho z nejslavnějších a nejrozšířenějších koktejlů na světě - Gin & Tonic. V tomto podniku vám nabídnou hned 200 druhů ginů z celého světa. Ke drinkům podnik nabízí výběr drobných barových tapasů, ale můžete přijít i na 5 chodovou degustační večeři, která je pravidelně dle sezóny obměňována.

Restaurace Rest
Praha 4, Podolské nábřeží 34/6, Tel: 273 130 230

Podolská restaurace Rest se nachází těsně u Vltavy a v teplých měsících nabízí posezení na příjemné zahrádce s výhledem na vodu. Podnik nabízí speciality středomořské kuchyně a výběr tapasů.

Restaurace Salabka
Praha 7, K Bohnicím 2a, Tel: 778 019 002

Restaurace Salabka je součástí rozsáhlého komplexu včetně vlastního vinohradu, viničního sklípku a apartmánů v kopci nad Trojským zámkem u Botanické zahrady. Podnik disponuje příjemnou prostornou zahrádkou, sedět venku lze také v altánu přímo uprostřed vinice. Podnik se zaměřuje na středomořskou kuchyni a za ochutnání stojí právě víno z vlastní produkce.

Restaurace El Centro
Praha 1, Maltézské náměstí 9, Tel: 257 533 343

Španělská restaurace El Centro na Maltézkém náměstí disponuje příjemnou
a klidnou letní zahrádkou ve dvoře. Můžete zde ochutnat některé z mnohých španělských a jihoamerických vín, které mají v nabídce, společně s tradičními španělskými tapasy nebo výbornou paellou.

Restaurace Indian Jewel
Praha 1, Týn 6, Tel: 222 310 156

Indická restaurace Indian Jewel nabízí posezení na letní zahrádce, kde ve stínu stromů můžete ochutnat mnohé indické speciality.

Restaurace CODA
Praha 1, Tržiště 9, Hotel Aria, Tel: 225 334 761

Luxusní restaurace CODA hotelu Aria nabízí v letních měsících překrásný výhled na střechy Malé Strany z otevřené terasy svého posledního patra. Šéfkuchař David Šašek připravuje mnoho specialit jak A la Carte tak i formou degustačního menu. Exkluzivní vstup do Vrtbovské zahrady, kde je možné pořádat večírky, svatby a další akce.

Restaurace Kampa Park
Praha 1, Na Kampě 8b, Tel: 296 826 112

Prostorná letní zahrádka noblesní restaurace Kampa Park se nachází přímo na pražské Kampě, u paty Karlova mostu a nabízí krásný výhled na Prahu. Vaří zde speciality mezinárodní kuchyně.

Hotel Hoffmeister & Spa, Ada restaurant
Pod Bruskou 7, Praha 1, Tel: 251 017 111

Restaurace hotelu Hoffmeister se nachází v těsné blízkosti Pražského hradu. Romantická letní terasa nabízí možnost příjemného odpočinku v samém srdci Prahy s vynikající českou kuchyní. Restaurace disponuje širokou nabídkou vín českých
a světových.

Restaurace Kandelábr
Praha 4, Štětkova 1638/18, Tel: 730 517 477

Vyšehradská restaurace Kandelábr nabízí posezení na prostorné zahrádce, na které také každý večer probíhá grilování. Podnik nabízí tradiční českou a mezinárodní kuchyni a čepuje plzeňské pivo z tanku.

Kozlovna Lidická
Praha 5, Lidická 20, Tel: 257 210 862

Smíchovská restaurace Kozlovna disponuje příjemnou letní zahradou ve dvoře, kde vám nabídnou z tanku Velkopopovického Kozla 11°, Černého Kozla a Nefiltrovaného Kozla 12°. V menu, které se zaměřuje převážně na tradiční českou kuchyni, nechybí tataráček, utopenci, pivní pomazánky, gulášek, svíčková, pečené šunkové koleno nebo kachna se zelím a knedlíkem. Z moderní kuchyně můžete ochutnat líčka dušená na pivu, burgery nebo zvěřinové ragú.

Restaurace Santini Garden
Praha 1, Jánský vršek 13, Tel: 603 766 779

Restaurace Santini Garden na Jánském vršku nabízí krásnou zahradu schovanou mezi Malostranskými domky obrostlými břečťanem.

Restaurace Agave
Praha 1, Masná 2, Tel: 607 057 354

Mexická restaurace Agave disponuje příjemnou malou zahrádkou ve dvoře, kde vám nabídnou řadu skvělých mexických specialit a letní koktejly včetně vlastních signature drinků.

Restaurace La Gare
Praha 1, V Celnici 3, Tel: 222 313 712

Francouzská restaurace La Gare nabízí příjemnou zahrádku do ulice, kde si denně můžete vychutnat některou z mnohých tradičních francouzských specialit. Bohatý výběr vín a na čepu Stella Artois. Zahrádka je v horkých dnech ochlazována vodní parou.


Zahrádky v okolí Prahy

Restaurace Pivovarský dvůr Chýně
Chýně, Hlavní 525, Tel: 724 878 700

Restaurace a pivovar Chýně se nachází u Prahy mezi Rudnou a Hostivicemi. Podnik produkuje vlastní pivo, které si můžete spolu se specialitami české kuchyně vychutnat na příjemné zahrádce. Velký dětský koutek přímo v zahradě. Přímo v pivovaru lze také zajistit ubytování.

Restaurace Hergetova Cihelna

Zahrádka v Luka Lu

Restaurace Coda

Letní terasa U zlaté studně

Terasa restaurace Villa Richter

Restaurace hotelu Hoffmeister

Terasa restaurace Kampa Park

Restaurace Mlýnec

Altány Kampa

Zahrádka Indian Jewel

Občanská plovárna - letní terasa

Na Krásné vyhlídce

Zahrádka Rest v Podolí

Žofín Garden

Restaurace Praha 1 | Restaurace Praha 2 | Restaurace Praha 3 | Restaurace Praha 4 | Restaurace Praha 5 | Restaurace Praha 6
Restaurace Praha 7 | Restaurace Praha 8 | Restaurace Praha 9 | Restaurace Praha 10 | Restaurace Praha okolí

© 2008-2019 Restaurant-Guide
Kopírováni obsahu webu je možné jen se souhlasem autorů a vlastníka stránek

Facebook Instagram Google+ Pinterest Restaurant-guide.cz LinkedIn

Plastová okna Praha

english version - Restaurant-guide.czRestaurant-guide.cz