Restaurant-guide.cz

Pivnice v Praze

Snažíme se pro Vás vybrat pivnice v Praze, kde můžete ochutnat množství rozdílných piv a pivních speciálů.

Pivo u nás platí za národní nápoj a tak v poslední době vedle velkých tradičních značek roste i řada malých zajímavých pivovarů.

Tradice pražských pivnic sahá do dávné minulosti a vedle slavných podniků v Praze vyrostla řada pivnic nových, které mají správnou hospodskou atmosféru a kde je vrchní, "který to pivo úplně hejčká."

Takže kam na pivo?

Restaurace Lokál Dlouhááá
Dlouhá 33, Praha 1, Tel: 222 316 265

Restaurace Lokál Dlouhááá ze skupiny Ambiente nabízí koncept pivnice ve stylu 70. let nejen nabídkou pokrmů ale také svým interiérem. Čepuje se zde tankové plzeňské pivo, pro znalce se čepuje také formou "šnyt" a "mlíko".

Pivnice U Pinkasů
Praha 1, Jungmannovo nám. 15/16, Tel: 221 111 150

Jednou z nejslavnějších pivnic v Praze je U Pinkasů. Tato nejstarší plzeňská pivnice v hlavním městě nabízí čepovanou Plzeň z tanku a klasické speciality české kuchyně. Podnik je rozdělen do několika pater a disponuje také sklípkem, který je otevřen do časných ranních hodin a také příjemnou vnitřní zahrádkou u zdi chrámu Panny Marie Sněžné, kde je v létě příjemný chládek.

Pivnice v Malostranské besedě
Praha 1, Malostranské náměstí 21, Tel: 257 409 104

Přímo na Malostranskám náměstí v krásných sklepních prostorách slavné Malostranské Besedy se nachází nedávno znovu otevřená pivnice, ve které čepují tankovou plzeň.

Restaurace Lokál U Bílé Kuželky
Praha 1, Míšeňská 66/12, Tel: 257 212 014

V restauraci U Bílé kuželky ze skupiny Ambiente na Malé straně se čepuje tankové plzeňské pivo a kuchyně nabízí množství tradičních českých jídel. Například taliány, zabíjačkové speciality, hovězí líčka a další.

Plzeňská restaurace Anděl
Praha 5, Nádražní 114, Tel: 608 181 852

Přímo na Andělu se nachází restaurace Anděl, která nabízí plzeňské pivo z tanku, které si navíc v letních měsících můžete vychutnat na prostorné zahrádce ve dvoře. Podnik nabízí speciality tradiční i moderní české a mezinárodní kuchyně. Pečené kolínko, žebra, kachna se zelím a knedlíkem, zadělávané dršťky, telecí sous vide, ragú z králíka a mnoho dalších specialit.

Potrefená husa Na Verandách
Praha 5, Nádražní 84/43, Tel: 257 191 200

Pivovarská restaurace Potrefená husa Na Verandách se nachází přímo v areálu Smíchovského pivovaru Staropramen. Podnik, který nedávno prošel náročnou rekonstrukcí, snoubí poctivou českou a mezinárodní kuchyni a styl pivnice s čepovaným Staropramenem.

Pivovar U Tří růží
Praha 1, Husova 10, Tel: 225 226 650

Pivnice s vlastním pivovarem U Tří růží v centru Prahy vaří pravidelně 6 vlastních druhů piv a průběžně je mění. K pivu můžete ochutnat staročeské speciality inspirované nejen Rettigovou. Například kačeří stehno se švestkovou omáčkou nebo pečenou kachnu na chmelových šiškách.

Restaurace Hrnečku vař
Praha 7, Janovského 919/36, Tel: 720 039 949

Restaurace Hrnečku vař nabízí denně 6 druhů pravidelně obměňovaných piv na čepu převážně z produkce malých pivovarů. Ochutnáte ležáky, piva kvasnicové nebo svrchně kvašené Ale. Kuchyně je zaměřená převážně na tradiční české speciality.

Kozlovna Lidická
Praha 5, Lidická 20, Tel: 257 210 862

Smíchovská restaurace Kozlovna čepuje z tanku Velkopopovického Kozla 11°, Černého Kozla a Nefiltrovaného Kozla 12°. V menu, které se zaměřuje převážně na tradiční českou kuchyně nechybí tataráček, utopenci, pivní pomazánky, gulášek, svíčková, pečené šunkové koleno nebo kachna s ze zelím a knedlíkem. Z moderní kuchyně můžete ochutnat líčka dušená na pivu, burgery nebo zvěřinové ragú. V letních měsících otevřena zahrádka ve dvoře.

Pípa Beer Story
Praha 1, Dlouhá 14, Tel: 607 940 605

Pivnice v gastronomickém komplexu Food Story v Dlouhé ulici nabízí pod vedením známého pivního speciality Roberta Demetera řadu piv malých pivovarů, desítku pravidelně obměňovaných piv na čepu a mnoho dalších zajímavých pivních speciálů v láhvi.

Plzeňská restaurace v Obecním domě
Praha 1, Náměstí republiky 5, Tel: 222 002 770

Plzeňská restaurace v Obecním domě je jednou z nejkrásnějších pivnic v Praze díky jedinečnému secesnímu interiéru. Vaří se zde tradiční česká kuchyně, čepuje plzeňské pivo a každý večer hraje harmonikář.

Hostinec U Supa
Praha 1, Celetná 22, Tel: 734 441 892

Hostinec U Supa se nachází v krásných, historických prostorách domu U Supa
v Celetné ulici. Tradiční česká kuchyně plná zajímavých specialit, příjemná zahrádka s historickou kašnou, jedinečný interiér, to vše dokresluje unikátní atmosféru místa. Ochutnáte zde šneky, vepřový jazyk, jelítko vlastní výroby, pečené kolínko, zvěřinu, jehněčí a další. Čepují zde vlastní pivo "ležák U Supa".

Pivnice U Fleků
Praha 1, Křemencova 11, Tel: 224 934 019

Pivnice a pivovar U Fleků je jedním z nejslavnějších podniků v Praze. Můžete zde ochutnat charakteristické tmavé pivo, které zde vaří již od 19. století. Restaurace disponuje prostornými historickými sály a v teplejších měsících můžete flekovské pivo vychutnat také na vnitřní zahradě.

Klášterní pivovar Strahov
Praha 1, Strahovské nádvoří 301, Tel: 233 353 155

V areálu Strahovského kláštera se nachází malý pivovar, produkující vlastní pivo Svatý Norbert, který je polotmavý jantarový nebo tmavý a v průběhu roku vaří také sezonní pivní speciály.

Pivo v pivovaru U Tří růží

Čepované plzeňské pivo z tanku v Lokálu

Pivo v Potrefené huse Na Verandách

Pilsner Restaurant in Municipal House

Sklep v Malostranské pivnici

Svatý Norbert tmavý

Restaurace Praha 1 | Restaurace Praha 2 | Restaurace Praha 3 | Restaurace Praha 4 | Restaurace Praha 5 | Restaurace Praha 6
Restaurace Praha 7 | Restaurace Praha 8 | Restaurace Praha 9 | Restaurace Praha 10 | Restaurace Praha okolí

© 2008-2017 Restaurant-Guide, email: info@restaurant-guide.cz
Kopírováni obsahu webu je možné jen se souhlasem autorů a vlastníka stránek
Pro majitele restaurací - chcete-li přidat svůj podnik nebo aktualizovat údaje, pošlete nám email

Facebook Instagram Google+ Pinterest Restaurant-guide.cz LinkedIn

english version - Restaurant-guide.czRestaurant-guide.cz