Restaurant-guide.cz

Doporučené kavárny v Praze

Vybíráme pro vás kavárny v celé Praze, kavárny s přijemnou obsluhou, vynikající atmosférou, dobrám jídlem a samozřejmě dobrou kávou.
V Praze najdete mnoho známých kaváren s dlouhou tradicí a příjemnou atmosférou, sahající až do 19. století, stejně jako řadu moderních kaváren.

Kavárny v Praze

Café Savoy
Praha 1, Vítězná 5, Tel: 257 311 562

Restaurace a kavárna Café Savoy ze známého řetězce Ambiente se nachazí u břehu Vltavy, nedaleko Kampy a úpatí Petřína v secesním domě a její počátky sahají do konce 19. století. Vedle široké nabídky zákusků a snídaní, zde dostanete i mnoho specialit převážne francouzské kuchyně.

Kavárna Cacao
Praha 1, V Celnici 4, Tel: 777 511 677

Kavárna Cacao u Náměstí Republiky nabízí pestrý výběr dezertů a dortů, včetně zdravých raw zákusků nebo zmrzliny vlastní výroby a zmrzlinových pohárů. Podnik je otevřen denně již na snídaně, k obědu si zde vyberete z poledního menu a večer se můžete zastavit třeba jen na pivo. V letních měsících podnik disponuje příjemnou letní zahrádkou.

Mistral Café
Praha 1, Valentinská 11, Tel: 222 317 737

Kavárna a restaurace Mistral se nachází na Starém Městě mezi Staroměstským náměstím a Rudolfinem. Kavárna ve svěžím moderním designu nabízí také snídaně, výběr tapasů a speciality české a mezinárodní kuchyně.

Pastacaffé Vězeňská
Praha 1, Vězeňská 1, Tel: 224 813 257

Kavárna Pastacaffé z řetězce Ambiente nabízí širokou selekci kávy a kávových specialit, čaje a množství pokrmů, převážně italské kuchyně. Podnik denně otevřen již na snídaně.

Pastacaffé Vězeňská
Praha 1, Vězeňská 1, Tel: 224 813 257

Kavárna Pastacaffé z řetězce Ambiente se nachází v centru Prahy na rohu Vězeňské ulice, vedle Španělské Synagogy. Moderně vybavená kavárna nabízí širokou selekci kávy a kávových specialit, čaje a množství pokrmů, převážně italské kuchyně.

Bistro V Nebi
Praha 1, Skořepka 2, Tel: 775 386 078

Malé útulné bistro V Nebi v ulici Skořepka nabízí denně čerstvé pečivo, křupavé bagety, koláče a pestrou nabídku vlastních pomazánek. Za ochutnání stojí například pohankový tataráček. Sortiment podniku je navíc obohacen o vína, luxusní olivové oleje, holandské sýry, koření a další doplňkové delikatesy.
Kávu Vám zde nabídnou již od 7 hodin ráno.

Cafe Rudolfinum
Praha 1, Alšovo nábřeží 12, Rudolfinum (vchod od řeky) Tel: 703 181 182

Elegantni kavárna se nachází v nádherných novorenesančních prostorách Rudolfina. Nabízí dobrou kávu, slušný výběr dezertů, slaných koláču, drobných delikates k vínu
i denně obměňovaných teplých jídel. S otevírací dobou do 23:00 ideální místo na drink po koncertě.

Kavárna Šachový Václavák
Praha 1, Václavské nám. 22, hotel Juliš, Tel: 605 229 822

V prostorách hotelu Juliš na Václavském náměstí najdete malou originální kavárnu určenou pro milovníky šachu. Speciální šachové stoly a knihovna s odbornou šachovou literaturou. V nabídce kávy, čaje, nealko nápoje, pivo i vybraná vína
a kořalka. V letních měsících možnost sedět venku na terase s výhledem do Františkánské zahrady.

U Zavěšenýho kafe
Praha 1, Úvoz 6, Tel: 605 294 595

Známá kavárna a hospůdka U Zavěšenýho kafe se nachází v těsné blízkosti Pražského hradu. Půjdete-li Nerudovou ulicí do kopce na Pohořelec, nezapomeňte se zde zastavit na kávu nebo sklenici dobrého plzeňského piva. Vládne zde příjemná a uvolněná atmosféra. Nabídku jídla zde představuje česká kuchyně.

Kavárna Slávie
Praha 1, Smetanovo nábřeží 1012/2, Tel: 224 218 493

Slavná kavárna Slávie se nachází na břehu Vltavy, přímo vedle Národního divadla a je asi nejznámější kavárnou v Praze. Tradice sahá do 19. stoleti a od té doby je to oblíbeným místem setkání intelektuálů a umělců. Kromě dezertů zde naleznete
i širokou nabídku jídel české a mezinárodní kuchyně. Každý večer zde hraje živá klavírní hudba.

Café Imperiál
Praha 1, Na Poříčí 15, Tel: 246 011 440

Překrásná kavárna Café Imperiál ve stylu secese se nachází v prostorách známého hotelu Imperiál v centru Prahy v ulici Na Poříčí postaveného počátkem 20. století
a připomíná dávnou slávu pražských kaváren. Nabízí vynikající domácí zákusky
a skvělé speciality české i mezinárodní kuchyně v restauraci, kterou vede známý šéfkuchař Zdeněk Pohlreich a jeho tým.

Kavárna Dobrá trafika
Praha 1, Újezd 37, Tel: 732852364

Kavárna Dobrá trafika se nachází na Újezdě jen pár kroků od Malostranského náměstí. Vyberete si zde z velké nabídky prvotřídní jednodruhové kávy z celého světa a také kvalitních sypaných čajů. Starosvětský, nepříliš formální interiér kavárny, je vybavený starožitným nábytkem. Pod kavárnou se nachází ještě vinný sklípek, dobře zásobený kvalitními evropskými víny a na léto je otevřena také malá a útulná zahrádka. Každý den otevřeno i na snídaně.

Café Savoy

Pastacaffé Vězeňská

Pastacaffé Vodičkova

Kare Café

Kavárna Cacao

Kavárna Slávie

© 2008-2018 Restaurant-Guide
Kopírováni obsahu webu je možné jen se souhlasem autorů a vlastníka stránek
Pošlete nám tip, pokud znáte nějakou vyjmečně zajímavou kavárnu e-mailem.

english version - Restaurant-guide.czRestaurant-guide.cz