Restaurant-guide.cz

Doporučené kavárny v Praze

Vybíráme pro vás kavárny v celé Praze, kavárny s přijemnou obsluhou, vynikající atmosférou, dobrám jídlem a samozřejmě dobrou kávou.
V Praze najdete mnoho známých kaváren s dlouhou tradicí a příjemnou atmosférou, sahající až do 19. století, stejně jako řadu moderních kaváren.

Kavárny v Praze

Café Savoy
Praha 1, Vítězná 5, Tel: 257 311 562

Restaurace a kavárna Café Savoy ze známého řetězce Ambiente se nachazí u břehu Vltavy, nedaleko Kampy a úpatí Petřína v secesním domě a její počátky sahají do konce 19. století. Vedle široké nabídky zákusků a snídaní, zde dostanete i mnoho specialit převážne francouzské kuchyně.

Kavárna Cacao
Praha 1, V Celnici 4, Tel: 777 511 677

Kavárna Cacao u Náměstí Republiky nabízí pestrý výběr dezertů a dortů, včetně zdravých raw zákusků nebo zmrzliny vlastní výroby a zmrzlinových pohárů. Podnik je otevřen denně již na snídaně, k obědu si zde vyberete z poledního menu a večer se můžete zastavit třeba jen na pivo. V letních měsících podnik disponuje příjemnou letní zahrádkou.

Mistral Café
Praha 1, Valentinská 11, Tel: 222 317 737

Kavárna a restaurace Mistral se nachází na Starém Městě mezi Staroměstským náměstím a Rudolfinem. Kavárna ve svěžím moderním designu nabízí také snídaně, výběr tapasů a speciality české a mezinárodní kuchyně.

Pastacaffé Vodičkova
Praha 1, Vodičkova 8, Tel: 222 231 869

Kavárna Pastacaffé z řetězce Ambiente se nachází v centru Prahy naproti Novoměstské radnici. Moderně vybavená kavárna nabízí širokou selekci kávy a kávových specialit, čaje a množství pokrmů, převážně italské kuchyně.

Pastacaffé Vězeňská
Praha 1, Vodičkova 8, Tel: 222 231 869

Kavárna Pastacaffé z řetězce Ambiente se nachází v centru Prahy na rohu Vězeňské ulice, vedle Španělské Synagogy. Moderně vybavená kavárna nabízí širokou selekci kávy a kávových specialit, čaje a množství pokrmů, převážně italské kuchyně.

Kavárna Bella Vida
Praha 1, Malostranské nábřeží 3 , Tel: 221 710 494

Nekuřácká kavárna Bella Vida se nachází těsně u Vltavy na Malostranském nábřeží. Podnik kromě kávy nabízí řadu ovocných nápojů, čajů, vín, k jídlu zde nabízí řadu sendvičů, omelet, salátů, koláčů a dalších lehčích pokrmů. Kavárna je otevřena již od rána na snídaně.

Kare Café
Praha 1, Jungmannova 34, Tel: 778 714 914

Kavárna a bistro Kare Café se nachází na skvělém místě, přímo na rohu Jungmannovo náměstí a kombinuje kavárnu s prodejnou luxusního designového nábytku a bytových doplňků Kare. Podnik nabízí denně snídaně od 8.00 a o víkendech od 11.00 například vejce Benedikt s uzeným lososem a špenátem nebo se šunkou
a houbami. Přes den výběr salátů, sendvičů, fresh džusů, zeleninových šťáv
a smoothies.

Kavárna Šachový Václavák
Praha 1, Václavské nám. 22, hotel Juliš, Tel: 605 229 822

V prostorách hotelu Juliš na Václavském náměstí najdete malou originální kavárnu určenou pro milovníky šachu. Speciální šachové stoly a knihovna s odbornou šachovou literaturou. V nabídce kávy, čaje, nealko nápoje, pivo i vybraná vína
a kořalka. V letních měsících možnost sedět venku na terase s výhledem do Františkánské zahrady.

U Zavěšenýho kafe
Praha 1, Úvoz 6, Tel: 605 294 595

Známá kavárna a hospůdka U Zavěšenýho kafe se nachází v těsné blízkosti Pražského hradu. Půjdete-li Nerudovou ulicí do kopce na Pohořelec, nezapomeňte se zde zastavit na kávu nebo sklenici dobrého plzeňského piva. Vládne zde příjemná a uvolněná atmosféra. Nabídku jídla zde představuje česká kuchyně.

Kavárna Slávie
Praha 1, Smetanovo nábřeží 1012/2, Tel: 224 218 493

Slavná kavárna Slávie se nachází na břehu Vltavy, přímo vedle Národního divadla a je asi nejznámější kavárnou v Praze. Tradice sahá do 19. stoleti a od té doby je to oblíbeným místem setkání intelektuálů a umělců. Kromě dezertů zde naleznete
i širokou nabídku jídel české a mezinárodní kuchyně. Každý večer zde hraje živá klavírní hudba.

Café Imperiál
Praha 1, Na Poříčí 15, Tel: 246 011 440

Překrásná kavárna Café Imperiál ve stylu secese se nachází v prostorách známého hotelu Imperiál v centru Prahy v ulici Na Poříčí postaveného počátkem 20. století
a připomíná dávnou slávu pražských kaváren. Nabízí vynikající domácí zákusky
a skvělé speciality české i mezinárodní kuchyně v restauraci, kterou vede známý šéfkuchař Zdeněk Pohlreich a jeho tým.

Kavárna Dobrá trafika
Praha 1, Újezd 37, Tel: 732852364

Kavárna Dobrá trafika se nachází na Újezdě jen pár kroků od Malostranského náměstí. Vyberete si zde z velké nabídky prvotřídní jednodruhové kávy z celého světa a také kvalitních sypaných čajů. Starosvětský, nepříliš formální interiér kavárny, je vybavený starožitným nábytkem. Pod kavárnou se nachází ještě vinný sklípek, dobře zásobený kvalitními evropskými víny a na léto je otevřena také malá a útulná zahrádka. Každý den otevřeno i na snídaně.

Café Savoy

Pastacaffé Vězeňská

Pastacaffé Vodičkova

Kare Café

Kavárna Cacao

Kavárna Slávie

© 2008-2017 Restaurant-Guide
Kopírováni obsahu webu je možné jen se souhlasem autorů a vlastníka stránek
Pošlete nám tip, pokud znáte nějakou vyjmečně zajímavou kavárnu e-mailem.

english version - Restaurant-guide.czRestaurant-guide.cz